باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان

تیم والیبال

نیمه‌نهایی لیگ برتر والیبال| شکست پیکان در راند اول
6 فروردین 1403, 00:23

نیمه‌نهایی لیگ برتر والیبال| شکست پیکان در راند اول

تیم فولاد سیرجان ایرانیان در دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان موفق به کسب پیروزی شد. 

به گزارش روابط عمومی باشگاه پیکان، مرحله نیمه‌نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران از امروز (یکشنبه پنجم فروردین) با حضور چهار تیم فولاد سیرجان ایرانیان، پیکان تهران، شهداب یزد و شهرداری ارومیه در سالن فدراسیون والیبال آغاز شد و به مدت شش روز مسابقات این مرحله پیگیری می‌شود.


در نخستین دیدار این مرحله تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان و پیکان تهران به مصاف یکدیگر رفتند تا برنده نهایی این جدال به عنوان نخستین فینالیست لیگ برتر سال 1402 معرفی شود. تیم فولاد سیرجان ایرانیان در دو مسابقه مرحله مقدماتی سه بر دو پیکان را شکست داده بود و از نظر این داده آماری برتری بهتری نسبت به حریف با سابقه خود داشت.


تیم فولاد سیرجان ایرانیان در این دیدار سه بر یک مقابل پیکان پیروزی نزدیکی را تجربه کرد و راند اول نیمه نهایی را برد.


در ست نخست این مسابقه فولادی‌ها 25 بر 17 به پیروزی رسیدند که پیکانی‌ها به دلیل از دست دادن چند سرویس و توپ‌های برگشتی با اختلاف هشت امتیاز، نتیجه ست را به حریف قدرتمند خود واگذار کردند.

در ست دوم پیکان تهران عملکرد بهتری به نمایش گذاشت و تا امتیاز 19 نیز از حریف جلو بود اما در ادامه فولاد سیرجان موفق به شکست این تیم با امتیاز 28 بر 26 شد تا از نظر ست شماری دو بر صفر پیش بیافتد.

در ابتدای ست سوم تیم پیکان سه امتیاز متوالی به دست آورد تا بهروز عطایی درخواست استراحت فنی کند. در امتیاز هشتم، دوازدهم و بیستم فولاد با پیکان برابر شد و در نهایت پیکان در این ست 25 بر 22 به پیروزی رسید تا امیدش برای شکست نماینده سیرجان زنده بماند.


نماینده سیرجان در ست چهارم به بازی خوب خود در این مسابقه ادامه داد و با نتیجه 28 بر 26 به پیروزی رسید تا در نهایت سه بر یک فاتح دیدار دور رفت شود و تنها یک گام تا صعود به فینال فاصله داشته باشد.


خلیل یگانه‌مجد به عنوان نماینده‌ سازمان‌لیگ و احمد بندری به عنوان ناظر فنی و داوری، نظارت بر این مسابقه را برعهده داشتند.


همچنین مرتضی اکرمی، مجتبی بیداریان و محمدرضا درفش‌کاویان به ترتیب داوران اول، دوم و ویدئوچک در این دیدار بودند که به مدت 140 دقیقه طول کشید.


سیدمحمد موسوی از تیم فولاد سیرجان تنها کارت زرد این مسابقه را دریافت کرد و 600 نفر در سالن فدراسیون والیبال تماشاگر این دیدار جذاب بودند.


فولاد سیرجان ایرانیان، مرحله مقدماتی را با 21 برد و 60 امتیاز به پایان رساند تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شود و در مرحله یک چهارم نهایی در دو دیدار متوالی موفق به شکست چادرملو اردکان شد تا به مرحله بعد صعود کند.


پیکانی‌ها که با 16 برد و 48 امتیاز در پایان مرحله مقدماتی در رتبه پنجم قرار گرفتند، در مرحله یک چهارم نهایی گیتی‌پسند اصفهان را در دو مسابقه شکست دادند تا حریف فولاد سیرجان در بین چهار تیم برتر مسابقات شوند.

تیم والیبال پیکان با ۱۲ دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر والیبال ایران است. این تیم شش عنوان نایب قهرمانی و چهار مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در این رقابت‌ها دارد.

پیکان که عنوان سومی جهان و قهرمانی باشگاه‌های آسیا را نیز در افتخارات خود دارد، امیدوار است در لیگ برتر سال 1402 با کسب سیزدهمین مقام قهرمانی به حسرت هشت ساله خود برای کسب مجدد این عنوان پایان دهد، اما با کسب این نتیجه در دیدار دور رفت، کارش برای پیروزی مقابل نماینده سیرجان سخت شد. این تیم در سال 1401 به عنوان مشترک سوم دست یافت.

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود